“Crveno-beli” u 16. kolu Evrolige sa 65:58 (20:16, 17:24, 14:7, 14:11) savladali Zenit, koji nije mogao da bude domaćin u Sankt Peterburgu jer je dvorana zauzeta zbog drugih događaja.

Posle pobede protiv Olimpijakosa u “Štark areni” u prošlom kolu Zvezda je obradovala navijače i na gostujućem terenu. U ravnopravnoj igri s ruskim timom “crveno-beli” su prešli u vođstvo u drugom delu treće četvrtine i minimalnu prednost nisu ispustili do kraja. U drugom poluvremenu primili su samo 18 poena.

Igrao je povratnik Vladimir Štimac, a prvi meč u Evroligi zabeležio je Marko Jagodić Kuridža, dva sveža pojačanja pod košem. Briljirao je Bili Beron s 26 poena (3-4 slobodna bacanja, 4-4 za dva, 5-6 za tri).

Naš prvak sada ima sedam pobeda i devet poraza, jedan više od Himkija, milanske Olimpije i Asvela, koji su s istim učinkom (8-8) od sedmog do devetog mesta. U sledećoj utakmici Zvezda je 2. januara domaćin Bajernu, a u ponedeljak je gost Budućnosti u ABA ligi u poslednjem meču ove godine.

Zenit: Ajverson 6, Albisi 3 (1-5 za tri), Ponkrašov 8 (2-4), Holins 14 (3-8), Tomas 11 (1-5), Renfro, Hvostov, Puškov (0-1), Voronov 6 (2-5), Pontika 4 (0-2), Ajon 6. Trener: Plaza (Španija).

Zvezda: Kuzmić, Čović 3 (1-2), L. Braun 18, Davidovac (0-2), Lazić 5 (1-2), Beron 26 (5-6), Gist 7 (0-1), Jagodić Kuridža (0-1), Dženkins, Simanić, Štimac 6. Nije igrao Dobrić. Trener: Šakota.