Tamnoputi napadač Breše u 81. minutu susreta s Kaljarijem (2:2) u 20. kolu italijanske Serije A, sedam minuta po ulasku u igru, dobio žuti karton zbog neopreznog starta u kung-fu stilu, a odmah i crveni jer je prigovorio sudiji.

Baloteli je drugi igrač u pet vodećih liga Evrope koji je isključen u svakoj od poslednje četiri sezone. Isto je i s brazilskim halfom Žemersonom iz Monaka. Italijanski napadač je 2016/17. i 2017/18. dobio po crveni karton kao igrač Nice, a u prošloj sezoni u Marseju. Uvek je to bilo u finišu utakmica. Prethodno je isključen u Seriji A 22. septembra 2013. kao igrač Milana protiv Napolija.

Meč u Breši je imao dva strelca. Ernesto Toregrosa je dao oba gola za domaćina (27. i 49. minut), a Brazilac Žoao Pedro oba za Kaljari (20. i iz penala u 68).