Napadač Betisa postigao tri gola u prvih 20 minuta susreta s Atletikom iz Bilbaoa u 16. kolu španskog prvenstva (3:2).

Na stadionu “Benito Viljamarin” 46.106 gledalaca su bili svedoci istorije španskog fudbala. Hoakin Sančez Rodrigez, nekadašnji reprezentativac “crvene firije”, s 38 godina i 140 dana postao je najstariji strelac het-trika u ligi svoje zemlje, a to je pre njega bio Realova legenda Alfredo di Stefano s 37-255 iz 15. marta 1964 (4:1 protiv Mursije u Madridu).

Hoakin je golove dao u 2, 11. i 19. minutu. Sedmi je u istoriji koji je tri pogotka postigao do 20 minuta. Pre njega toliko je trebalo portugalskom asu Kristijanu Ronaldu da, dok je igrao u “kraljevskom klubu”, 12. septembra 2015. triput zatrese mrežu Espanjola u Barseloni (7, iz penala 17, 20) od ukupno pet pogodaka u pobedi sa 6:0.

I poslednji kome je pošlo za rukom da postigne het-trik do 19. minuta bio je Realov igrač. Hose Garsija Kastro Pepiljo se proslavio u pobedio protiv Sosijedada s 4:0 na stadionu “Santijago Bernabeu” 10. aprila 1960.

Hoakin je najstariji strelac het-trika gledano i u pet vodećih liga Evrope, što je pre njega isto bio Di Stefano.

U Bundes ligi to je s 37-151 Peruanac Klaudio Pizaro u Verderovom dresu protiv Bajera u Leverkuzenu (4:1) 2. marta 2016.

U Engleskoj to je domaći igrač Tedi Šeringem s 37-146 u dresu Portsmuta protiv Boltona (4:0) 26. avgusta 2003.

Na Apeninima to je slavni Italijan Silvio Piola s 37-051 kada je Novara na svom terenu savladala Lacio (4:2) 19. novembra 1950.

U francuskoj ligi trag je ostavio Irac Toni Kaskarino. Bilo mu je 37-031 kada je sva tri puta u dresu Nansija zatresao mrežu Rena (3:0) 2. oktobra 1999.