Kežman strelac u pobedi PSŽ

0

Mateja Kežman (30), koji je prvi deo sezone proveo je na pozajmici u Zenitu, ušao je u drugom poluvremenu i na četvrtoj utakmici za PSŽ ove sezone uspeo je da se upiše u listu strelaca.

PSŽ je prvo poluvreme dobio 2:0 zahvaljujući autogolu Lekonta i Orou koji je bio precizan sa penala. Srpski golgeter je potvrdio ubedljiv trijumf golom u 80. minutu.

Ren je pobedio u gostima Le Man (1:3), ekipu koja očajnički pokušava da zadrži prvoligaški status. Junak meča bio je Brijand koji je dao dva gola u 74. i 86.minutu.  Treći gol za Ren postigao je Bangura sa penal u 51, a Doševi je bio jedini strelac za domaćina u 56. minutu.

Nica je pobedom u Tuluzu sa 2:0 možda osvojila presudne bodove za opstanak u ligi. Lorijen je kod kuće deklasirao Sent Etjen sa 4:0, a Nansi je sličan poraz naneo Lensu (5:1).

Mečevi između Sošoa i Marseja, i Valensijena i Bordoa su odloženi, jer je Olimpik igrao protiv Žirondinaca u finalu Liga kupa, kojeg je i osvojio rezultatom 3:1.

Golove za Marsej postigli su Diavara u 62, Valbuena u 67. i Čalme (autogol) u 78. minutu. Jedini pogodak za Bordo dao je Sane u 85. minutu.

Marsej je ovim trijumfom stigao do prvog trofeja u Liga kupu Francuske.