Kvalifikacije za EP: Slovenci dali gol, pa naljutili Engleze

0

Runi odigrao 100. meč za "Gordi Albion"

Izabranici Srećka Kataneca poveli su u 57. minutu, autogolm Hendersona. To je naljutilo reprezentativce "Gordog Albiona". Za samo 13 minuta, od 59. do 72. minuta pogocima Runija i Velbeka (2), četa Roja Hodžona je preokrenula rezultat. Na ovom susretu kapiten Engleza Vejn Runi odigrao je jubilarni 100. meč u dresu Engleza.

Rusija sa Kapelom nastavlja da posrće. Austrija je pobedila "zboranju komandu" pogotkom Okotie u 73. minutu.

Lihtenštajn je napravio malo iznenađenje trijumfom u gostima protiv Moldavije, dok Ukrajina nije imala problema na gostovanju u Luksemburgu, a briljirao je trostruki strelac Jarmolenko.

Rezultati: Austrija – Rusija 1:0 (Okotie 73), Engelska – Slovenija 3:1 (Runi 59 penal, Velbek 66, 72 – Henderson autogol 57), Moldavija – Lihtenštajn 0:1 (Bugmajer 74), San Marino – Estonija 0:0, Luksemburg  – Ukrajina 0:3 (Jarmolenko 33, 53, 56).