Nalbandijan prejak za Troickog

0

Argentinac je odlučujuću prednost u prvom setu stekao kada je imao dva brejka. Viktor je imao priliku da preokrene meč u svoju korist nakon drugog seta koji je uspeo da dobije sa 6:4 ali je na početku trećeg počeo mnogo da greši što je iskusni argentinski teniser vešto iskoristio.

U poslednjem, 10. gemu trećeg seta, Nalbandijan je na svoj servis gubio 15:40, međutim Troicki nije uspeo da iskoristi dve lopte i vrati "brejk", pa je Argentinac slavio posle dva časa i 20 minuta igre.

Hrvatski teniser Ivan Ljubičić predao je meč 2. kola ATP turnira u Majamiju Nemcu Bendžaminu Bekeru zbog bolova u leđima, iako je prvi set dobio sa 6:4, a u drugom poveo sa 1:0, pošto je oduzeo servis protivniku.

Ljubičić je proteklog vikenda osvojio turnir u Indijan Velsu koji mu je doneo skok na 13. mesto ATP liste. Tada je, na putu do finala, savladao Novaka Đokovića i Rafaela Nadala, a u završnom meču Endija Rodika.

Najveće iznenađenje 2. kola ovog turnira, koji se igra za nagradni fond od tri miliona i 645.000 dolara, ipak je poraz Novaka Đokovića.

Srbiju će u Majamiju od muškaraca u singlu predstavljati još samo Janko Tipsarević, koji je u subotu sastaje sa Nemcem Filipom Pečnerom.

(8) Žo-Vilfrid Conga (Francuska) – Giljermo Garsija-Lopes (Španija) 6-4, 6-3
(6) Endi Rodik (SAD) – Igor Andrejev (Rusija) 6-4, 6-4
Džon Izner (SAD) – Majkl Rasel (SAD) 7-6 (7-5), 2-6, 7-6 (7-5)
David Nalbandian (Argentina) – Viktor Troicki (Srbija) 6-3, 4-6, 6-4
Tomi Robredo (Španija) – Ilja Marčenko (Ukrajina) 6-3, 4-6, 6-4
Sergej Stahovski (Ukrajina) – Žulijen Beneto (Francuska) 6-3, 7-6 (7-5)
(4) Rafael Nadal (Španija) – Tejlor Dent (SAD) 6-4, 6-3
Tomaz Beluči (Brazil) – Džejms Blejk (SAD) 3-6, 6-1, 6-2
Žeremi Šardi (Francuska) – Sem Kveri (SAD) 4-6, 6-4, 6-2
Filip Kolšrejber (Nemačka) – Florijan Majer (Nemačka) 6-6 (Majer odustao)
(12) Huan Karlos Ferero (Španija) – Daniel Kelerer (Austrija) 4-0 (Kelerer predao)
Ivo Karlović (Hrvatska) – Daniel Himeno-Traver (Španija) 6-3, 6-7 (5-7), 6-3
(15) David Ferer (Španija) – Mikael Lodra (Francuska) 6-2, 6-4
Nikolas Almagro (Španija) – Eduardo Švank (Argentina) 6-4, 7-5