Nejmar “četvorkom” presudio Japanu i prestigao Bebeta, Argentina “zgazila” Hong Kong

0

Niže rekorde: Zvezda "karioka" Nejmar proslavlja gol sa Davidom Luizom

Fudbaler Barselone postigao je golove u 18, 48, 77. i 81. minutu. Nejmar je tako u 58 odigranih utakmica za državni tim postigao 40 golova. Mladi napadač (22 godine) je tako stigao do brojke od 40 golova za nacionalni tim, čime je pretekao slavnog Bebeta. Ispred njega ostali su još Ziko (48), Romario (55), Ronaldo (62) i Pele (77).

To je četvrta uzastopna pobeda Brazila otkako je ekipu preuzeo Karlos Dunga. On je na klupi petostrukog svetskog prvaka zamenio Luisa Felipea Skolarija, koji je dobio otkaz posle Svetskog prvenstva, nakon što je Brazil u polufinalu izgubio od Nemačke sa 1:7.

"Večiti rival" Brazila, Argentina, demonstrirala je silu nad nejakim Hong Kongom 7:0. Istakli su se sa po dva gola Nikolas Gaitan, Gonzalo Iguain i Lionel Mesi, koji je na terenu proveo samo 15 minuta, dok je prvio pogodak delo veziste Sevilje Evera Banege.