Premijer liga: I Mančester pobedio

0

Pokrenuli "đavola": Anhel di Marija i Dejli Blind, novajlije u dresu Mančester Junajteda

Prvenac u crvenom dresu postigli su Anhel di Marija i Baskijac Anders Erera. Pojačanje iz Reala iz slobodnog udarca je doveo svoj timu u vođstvo u 24. minutu i tada se već naslutilo da će prvu pobedu na klupi "đavola" da ostvari Luj van Gal. Gol Di Marija kao da je dao krila domaćih fudbalerima. Ređale su se šanse pred golom "policajaca", a Erera i Runi su do poluvremena već osigurali tri boda Mančesteru.

Konačnih 4:0 postavio je Mata sredinom drugog poluvremena. Poslednjih 20-ak minuta igrao je Radamel Falkao, najnovije pojačanje Junajteda. Imao je u finišu Kolumbijac šansu da na debiju postigne pogodak, ali nije uspeo da zatrese mrežu londonskog kluba.