Real “pokerom” do finala

0

Beta/AP/A.B.
Pepe i Benzema proslavljaju pogodak

Priliku da nastavak susreta učini uzbudljivijim propustio je Herardo Torado u 40. minutu, kada je pri vođstvu Madriđana (2:0) promašio jedanaesterac.

Španci su napadali od početka meča, a prvu veliku priliku propustio je Kristijano Ronaldo u trećem minutu kada mu je Benzema glavom sjajno prosledio loptu. Ipak, udarac Portugalca sjajno je odbranio golman Meksikanaca Korona.

Mreža gostiju nije dugo ostala netaknuta. U 15. minutu dogodilo se očekivano, tim Karla Anćelotija je poveo, a strelac je bio Serhio Ramos.

Da stvari budu rešene već u prvom poluvremenu pobrinuo se Karim Benzema. Karvahal je odlično prošao po desnoj strani, dodao do Francuza, koji iz naleta rutinski udvostručuje prednost.

Pet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno da Real postigne i treći gol. Ronaldo je sa leve strane uposlio usamljenog Gereta Bejla, koji bez po muke postiže treći pogodak.

Zasluge za konačnih 4:0 idu na adresu Kristijana Ronalda, pošto je Portugalac servirao Isku loptu na tacni.