Sevilja osvojila Ligu Evrope!

0

Šampioni: Fudbaleri Sevilje po osvajanju titule u Ligi Evrope

Nije bilo golova posle 120 minuta u susretu Sevilje i Benfike na "Juventus areni" u Torinu u finalu Lige Evrope. Srpski reprezentativac Miralem Sulejman dobro je počeo utakmicu u dresu lisabonskih "orlova", ali je sredinom orvog poluvremena zbog povrede morao da napusti teren. Na klupi "orlova" celu utakmicu je presedeo Filip Đuričić.

Podsetimo, zbog crvenog kartona u revanšu polufinala protiv Juventusa u portugalskoj ekipi nije bilo nekadašnjeg igrača Partizana Lazara Markovića.

120+2. minut – Kraj utakmice. Penali odlučuju o pobedniku Lige Evrope.
118. minut – Nema uzbuđenja u drugom produžetku. Penali sve izvesniji.
105+1. minut – Kraj prvog produžetka. U ekipi Sevilje na terenu je Gameiro, koji je zamenio Marina. Čudna izmena Emerija.
101. minut – Velika šansa za Sevilju, ali Kolumbijac Baka šutira pored gola.
99. minut – Slobodan udarac za Benfiku. Šutira Lima sa 25 metara, ali Beto odbija loptu. U ekipi Benfike u igri je Oskar Kardozo.
95. minut – Nema uzbuđenja na početku prvog produžetka.
90+2. minut – Kraj drugog poluvremena. Igraće se produžeci u Torinu.
90. minut – Benfika napada u finišu.
85. minut – Nova šansa za Benfiku, ali Garaj glavom šutira preko gola u nebranjenu mrežu.
84. minut – Sjajan šut igrača Benfike Rodriga, ali je Beto odlično intervenisao. Samo korner za Benfiku.
80. minut – Lima ima šansu za Benfiku, ali opet fali završnica. Sve smo bliži produžetcima.
78. minut – Srbin sa nemačkim pasošem Marko Marin menja Felipea Rejesa u ekipu Sevilje.
72. minut – Šansa za Benfiku, ali nema gola. Lima ponovo je bio neprecizan.
65. minut – Sevilja opasnija u poslednjim minutama, ali nema promene rezultata.
62. minut – Na zagrevanju je otišao i naš Filip Đuričić.
59. minut – Benfika napada. Umalo autogol, samo korner za lisabonski tim. Opet Portugalci traže penal. Na drugoj strani, šansa za Sevilju. Otvorena utakmica u Torinu.
57. minut – Benfika traži penal posle starta nad Limom, ali sudija Brih odmahuje rukom.
55. minut – Još jedan pokušaj Rejesa, ali nema promena rezultata. Utakmica se zahuktala, oba tima ne kalkulišu, već žele da postignu vodeći pogodak.
53. minut – Velika šansa za Sevilju. Rejes je bio neprecizan posle odličnog pasa Rakitića.
49. minut – Benfika pritiska na startu drugog poluvemena, dve velike šanse za lisabonski tim, ali Lima nije postigao gol.
46. minut – Počelo je drugo poluvreme.

Duel Lime (Benfika) i Fazija (Sevilja)

45+2. minut – Nova šansa za Benfiku, ali je Gaitan bio neprecizan. Možda je sudija mogao da pokaže na belu tačku, ali… Kraj prvog poluvremena u Torinu. Nema golova.
45+1. minut – Velika šansa za Benfiku, ali je Beto spasao gol Sevilje posle šuta Pereire.
40. minut – Luizao je pokušao glavom za Benfiku, ali nema opasnosti po golmana Sevilje Beta.
39. minut – Baka je pao, igrači Sevilje traže penal, ali sudija odmahuje rukom. Ostaje bez golova u Torinu.
36. minut – Sevilja ima veći posed lopte u dosadašnjem toku utakmice.
29. minut – Malo je splasnuo ritam. Igra se na sredini terena, bez šansi za gol.
24. minut – Sulejmani napušta igru zbog povrede. Menja ga Andre Almeida.
20. minut – Sulejmani se vratio u igru, ali i dalje hramlje.
16. minut – Miralem Sulejmani je van terena, oporavlja se od grubih startova igrača Sevilje. Najverovatnije, naš reprezentativac neće moći da nastavi igru.
14. minut – Šansa za Benfiku. Garaj šutira, ali brani golman Andalužana Beto.
13. minut – Još jedan žuti karton za igrače Sevilje, ovaj put za Morena, posle starta nad Sulejmanijem.
12.minut – Prvi žuti karton za defanzivca Sevilje Fazia, posle starta nad našim reprezentativcem Sulejmanijem.
10. minut – Finale Lige Evrope putem TV prenosa gledaće 175.000.000 ljudi.
9. minut – Još jedan opasan napad Sevilje preko Rakitića, ali je u ofsajdu bio Baka.
6. minut – Šansa za Sevilju, ali samo korner za Andalužane. Nema promene rezultata.
5. minut – Inicijativa Benfike na početku susreta.
1. minut – Utakmica je počela na "Juventus areni" u Torinu.

SASTAVI TIMOVA:

SEVILJA: Beto, Moreno, Pareha, Fazio, Koke, Mbia, Kariko, Vitolo, Rakitić, Rejes, Baka.

BENFIKA:  Oblak, Sikuera, Garaj, Luizao, Pereira, Amorim, Gomes, Gaitan, Sulejmani, Rodrigo, Lima.