Singapur: Sereni drama i finale

0

Nikada se ne predaje: Serena Vilijams

Serena je posle velike drame i preokreta došla do trijumfa, a meč je trjao sat i 15 minuta. U finalu će se sastati sa boljom iz duela Simona Halep – Agnješka Radvanska.

Imala je danska teniserka priliku da okonča meč pre taj brejka, servirala je pri rezultatu 5:4 u poslednjem setu, ali joj je Vilijamsova oduzela servis i uvela meč u potpunu dramu.

Karolina je potpuno dominirala u prvom setu, terala nervoznu Serenu na greške i na kraju potpuno zasluženo osvojila set – 6:2.

Usledilo je buđenje Vilijamsove, koja pravi dva brejka i izjednačuje rezultat na 1:1 – 6:3.

I u poslednjem gemu na meču Dankinja je imala prednost od 4:1 (dva mini brejka), ali je Serena staloženo uspela da se vrati… Nije iskoristila dve meč lopte na svoj servis, ali je zato naterala Voznjacki da pošalje forhend u aut.