Španci demolirali ”galske petlove”

0

"Furija" kao kaznena ekspedicija: Mark Gasol

Kao i na prethodne tri utakmice, domaćin Mundobasketa je već u prvom poluvremenu stekao prednost, koju je rutinskom igrom sačuvao u nastavku. Briljirala su braća Gasol, Pau i Mark, Ibaka je gospodario obručem, Ljulj je brzim prodorima razbijao odbranu "trikolora", dok je Navaro u svom stilu trojkama dokusirao protivnika.

Španci su osigurali prvo mesto, a ”crvenu furiju” u četvrtak u 22 sata očekuje duel sa reprezentacijom Srbije. Da podsetimo, srpski košarkaški izgubili su u sredu od Brazilaca 81:73, uprkos tome što smo eliminisali deficit od 16 poena sa poluvremena i u jednom trenutku vodili sa 67:60.

U ostalim susretima u sredu, SAD su sa 106:71 pobedili Dominikansku Republiku, dok je u derbiju grupe B Grčka lagano slavila protiv Hrvatske 76:65. Susret Argentina – Grčka u četvrtak od 22 časa odlučiće ko će sa prvog mesta iz grupe B na megdan najverovatnije Srbiji, u osmini finala Svetskog prvenstva.