Tanjug/AP
Rafael Nadal

Na svom prvom turniru od Brizbejna, Rafael Nadal izgubio je u drugom kolu od Aleksa de Minora sa 7:5, 6:1.

Nadal je u Barseloni igrao svoj prvi turnir na šljaci od Rolan Garosa 2022. godine, pobedio je Kobolija u prvom kolu i delovao dobro u prvom setu meča sa De Minorom, ali nije bilo dovoljno…

Australijanac je bolje počeo, poveo sa 2:0 i došao do brejk lopte za dupli brejk, ali tada Rafa odigrava kao iz starih dana, te okreće momentum na svoju stranu.

Vraća brejk, potom dolazi do brejk šanse za vođstvo 5:3, ali tada Australijanac pravi viner forhendom. Očekivala se veća drama u završnici prvog seta, na osnovu svega viđenog, ali je De Minor bio čvrst, a Nadalovi napadi nisu bili ubojiti kao nekad.

Zato 11. teniser sveta pravi brejk bez izgubljenog poena za 6:5, a ubrzo i rutinski uspeva da odservira za set.

Držao se Nadal još malo početkom drugog seta, ali je onda usledio potpuni pad, pa je meč završio sa samo 11 vinera i čak 42 neiznuđene greške.

Jasno je da Rafa igra praktično bez prvog servisa – ako uspe fizički da se dovoljno dovede u red da servis može da izvodi maksimalno, ima čemu da se nada na narednim turnirima. U suprotnom…

De Minora u osmini finala čeka bolji iz duela Artur Fis – Danijel Altmajer.