Vigan preokretom srušio Arsenalove snove o tituli

0

Opet pokvario sve – Lukaš Fabijanski

Domaći fudbaleri Vigana su do pobede došli posle velikog preokreta u poslednjih deset minutra meča. Arsenal je imao prednost od 0:2 do 80. minuta, golovima Tija Volkota u 41. i Mikaela Silvestra u 48. minutu.

Međutim, Votson je u 80. vratio nadu domaćima da mogu makar do jednog boda, a kada je golman Lukaš Fabijanski katastrofalnom greškom u 89. omogućio Titusu Bramblu da izjednači, nastalo je pravo oduševljenje na "JJB" stadionu.

Pravi šok i neverica kod gostiju nastala je u posledniim trenucima utakmice, kada je potpuno razbijeni Arsenal bio je dokrajčen golom Čarlsa N’Zogbije. On je sjajnim šutem sa ivice kaznenog prostora doneo pobedu svom timu, koja ih verovatno ostavlja u prvoligaškom društvu i naredne sezone.

Vigan sada ima 35 bodova, čak sedam više od prvog tima koji se nalazi u zoni ispadanja, Hal sitija.

Na drugoj strani, Arsenal je tri kola pre kraja ostao na 71 bodu, čak šest manje od Čelsija koji je posle jučerašnjeg poraza od Totenhema 2:1, ostao na 77 bodova. Samo bod manje ima Mančester Junajted koji je u gradskom derbiju pobedio Siti, golom Pola Skolsa u poslednjem minutu.

U poslednjem nedeljnom meču fudbaleri Aston Vile pobedili su u gostima ekipu Portsmuta rezultatom 2:1. Golove za goste postigli su Kerju u 17. i Delfuneso u 82. minutu, a jedini gol za domaći tim postigao je Braun u 10. minutu.