Viljareal i Atletiko poraženi kao domaćini

0

Atletiko je poražen u Madridu od Malage rezultatom 0:2, a golove za goste postigli su Duda u trećem i Lopez u 70. minutu.

Time se nastavila loša serija "jorgandžija" koji tavore na sredini tabele, i sve su dalje od plasmana na pozicije koje naredne sezone vode u evropska takmičenja. Ekipa iz Madrida ima 23 boda, čak 11 manje od Majorke koja je na četvrtom mestu.

Isti problemi muče fudbalere Viljareala koji su poraženi na svom "El Madrigalu" od Osasune sa 0:2. Oba pogotka za goste postigao je Huanfran u 15. i 85. minutu. "Žuta podmornica" ima 26 bodova i zauzima devetu poziciju.

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom terenu ekipu Valensije rezultatom 2:1, čime su se primakli na samo tri boda zaostatka za "slepim miševima", koji zauzimaju treću poziciju. Oba gola za Sevilju postigao je Negredo u 21. i 68. minutu, a jedini strelac za goste bio je Navaro u 90.

Fudbaleri Ksereza pobedili su na svom terenu ekipu Majorke rezultatom 2:1. Golove za domaći tim postigli su Kalvo u 52. i 79. minutu. Jedini strelac za goste bio je Vebo u 24. minutu. Kserez je i dalje i najnezavidnijoj poziciji na dnu prvenstvene tabele.

Malo bolji plasman ima Saragosa koja je u gostima nadigrala Tenerife sa 1:3, golovima Suaza u 77. iz penala, Kolunge u 79. i Latifa u 83. Kod domaćih u listu strelaca upisao se Hens u 48. minutu.

Valjadolid i Almerija igrali su bez pobednika, 1:1. Gosti su poveli golom Krusata u 12. minutu, a izjednačio je Arzo u 80.

Na mečevima odigranim u subotu pobede su ostvarile vodeće ekipe šampionata Barselona i Real. Katalonci su minimalno slavili na gostovanju Hihonu, golom Pedra, dok je "kraljevski klub" bio siguran na gostovanju u Korunji protiv Deportiva 1:3, a najviše se istakao Karim Benzema sa dva postignuta gola.

Prvo mesto na tabeli drži Barselona sa 52 boda, dok drugoplasirani Real ima 47.