EPA-EFE/MARIO TADDEO
Slavlje fudbalera Intera

Fudbaleri Intera pobedili su u Milanu ekipu Đenove 3:0, u utakmici 24. kola italijanskog prvenstva.

Inter je poveo već u prvom minutu golom Romelua Lukakua, koji je u 69. minutu bio asistent kod pogotka Matea Darmijana. Konačan rezultat postavio je Aleksis Sančes u 80. minutu. Ivan Radovanović je bio starter u ekipe Đenove, a zamenjen je na poluvremenu.

Inter ima 56 bodova na prvom mestu na tabeli Serije A. Đenova zauzima 13. mesto na tabeli sa 26 bodova.

Fudbaleri Udinezea pobedili su na svom terenu Fiorentinu sa 1:0, a jedini gol postigao je Ilija Nestorovski u 86. minutu. Srpski fudbaleri Nikola Milenković i Dušan Vlahović odigrali su ceo meč za goste. Udineze je 12. na tabeli sa 28 bodova. Klub iz Firence je posle 11. poraza 16. sa 25 bodova.

Fudbaleri Kaljarija pobedili su na gostovanju Krotone sa 2:0. Golove su postigli Leonardo Pavoleti u 56. minutu i Žoao Pedro u 60. minutu iz jedanaesterca.

Ranije danas Atalanta je pobedila Sampdoriju sa 2:0.