Bogdanović razbio Zvezdu za 1:1!

0
Pršti ispod koša: Duel Đorđa Gagića i Bobana Marjanovića

Ispostavilo se "domaći teren" i veća podrška navijača nije prednost jer je opet slavila gostujuća ekipa. Od prvog do poslednjem minuta, četa Duška Vujoševića imala je kontrolu meča. Kada je Zvezda stizala tu je bio briljantni bek Partizana, Bogdan Bogdanović, koji je "zatrpavao" koš crveno-belih. Koliko je trijumf Partizana zaslužen govori podatak da crveno-beli nijednom nisu poveli.

Demarkus Nelson i Duško Vujošević

Neigranja organizatora igre Zvezde Demarkusa Nelsona zbog suspenzije bio je veći hendikep nego odsustvo Milutinova i Pavlovića (zbog suspenzije) i Muslija (zbog povrede). Crveno-beli nisu uspeli da povežu redove, uz katastrofalan šut za tri poena.

Tračak nade za Zvezdu je bilo smanjenje rezultata na 57:60 u 34. minutu. Imao je

Fenomenalan: Bogdan Bogdanović

Lazić šansu za izjednačenje, ali je promašio šut za tri poena. Tada je "dirigentsku palicu" preuzeo Bogdan Boganović i sa vezanih osam poena odlepio Partizan. Posle toga, stihijskim i bezidejnim napadima Zvezda je pokušavala da smanji, ali nije uspela.

Crno-bele je do pobede predvodio Bogdan Bogdanović sa 33 poena, Đorđe Gagić postigao je 18, a Davis Bertans 14, dok je najefikasniji u Zvezdi bio Jaka Blažič sa 19.

Srećom, nije bilo incidenata kao u prvom meču koji su bacili ljagu na finalnu seriju. Osim nekoliko petardi i topovskih udara na pauzi između dva poluvremena, sve je proteklo u fer atmoferi kako na tribinama, tako i među igračima i trenerima oba kluba.

Naredni meč igra se pred praznim tribinama u četvrtak (19. juna) zbog kazne Partizanu. Serija kreće od nule. Ko stigne prvi do tri pobede, osvojiće "utešnu nagradu" – postaće šampion Srbije.

Pre početka utakmice sa razglasa je puštena Cecina pesma "Kukavica". Zaključite zbog čega i šta su aludirali domaćini.

40. minut – Ubedljiv trijumf Partizana za 1:1 u finalu plej-ofa.
39. minut – Nova trojka Bogdanovića za trijumf Partizana.
38. minut – Novi promašaj Zvezde, Lazića je neprecizan u šutu za tri poena. Bogdanović overava pobedu Partizana.
37. minut – Partizan pred pobedom. Lovernj vezuje četiri bacanja.
36. minut – Povreda Radenovića. Lazić vraća trojku.
35. minut – Poeni za Bogdanovića uz dodano bacanje. Blažič smanjuje, a onda Andrić pogađa trojku.
34. minut – Lazić promašuje šut za izjednačenje. Bogdanović za tri.
32. minut – Dalo promašuje, prilika za Zvezdu. Blažič maši trojku. Dženkins smanjuje sa linije bacanja. Samo tri poena razlike za Partizan.
31.minut – Smanjuje Marjanović. Gagić vraća Partizan na plus 8. Trojka Dženkinsa.
30. minut – Trojka Bogdanovića za plus 11. Tajm-aut Radonjića. Poeni Blažiča. Devet poena razlike za Partizan pred poslednju četvrtinu.
29. minut – Bacanja za Blažiča. Uspešan je Slovenac. Poeni za sjajnog Bogdanovića. Na drugoj strani Dženkins promašuje oba bacanja. Gagić ima četiri lične greške.
28. minut – Katić drži Zvezdu.
27. minut – Katić smanjuje na minus 5. Drama u Pioniru. Gagić ne da prednost. Tehnička za Zvezdu.
26. minut – Trojka Dženkinsa za minus 9. Greška u koracima Bogdanovića. Zvezda se vraća. Katić za minus 7.
25. minut – Gagić povećava na +12.
24. minut – Blažič smanjuje sa linije slobodnih bacanja. Blažič smanjuje na minus 10. Tajm-aut Vujoševića.
23. minut – Četvrta lična greška kapitena Zvezde Marka Simonovića.
22. minut – Katić pogađa sa distance.
21. minut – Petarde i topovski udari na parketu pre početka drugog poluvrmena. Uvrede na račun Vujoševića. Konačno, počelo je drugo poluvreme. Početak kasni dok se ne raščisti parket koji je zasut predmetima. Bogdanović je precizan. Izgubljena lopta Katića. Bertrans pogađa trojku.
20. minut – Dženkins smanjuje na minus 10. Tajm-aut Vujoševića. Gagić pogađa jedno bacanje. Bogdanović pogađa trojku sa centra, ali posle sirene. Kraj poluvremena 29:40. Mnogo bolja igra Partizana.
19. minut -Kakva greška Lazića u kontri. Partizan ne da dvocifrenu prednost.
18. minut – Četvrta lična greška Andrića (Partizan). Radenović smanjuje sa liniej slobodnih bacanja. Betrans siguran.
17. minut – Lazić smanjuje. Bogdanović uzvraća, 15. poen.
16. minut – Novi faul Bezbradice. Katić promašuje oba bacanja.
15. minut – Koš Blažiča i faul Bezrbradice. Poeni za Bezbradicu. Treća lična greška Gagića. Problemi za Partizan. Novi faul Bezbradice. Katić na liniji bacanja.
14. minut – Blažič smanjuje. Faul u napadu Lovernja. Zakucavanje Gagića.
13. minut – Dejan Radonjić uzima tajm-aut. Bezidejna igra Zvezde. Ništa ne polazi za rukom košarkašima crveno-belih. Čarke Gagića i Mitrovića. Poeni Bogdanovića sa linije bacanja. Dominacija Partizana.
12. minut – Bogdanović siguran sa linije bacanja. Dalo za ogromnih plus 16.
11. minut – Katić smanuje. Bertrans vraća plus 12.
10. minut – Lična greška Lazića. Tepić povećava prednost. Katić smanjuje, plus 12 na kraju prve četvrtine za Partizan. Bolja igra izabranika Duška Vujoevića u prvih deset minuta.
9. minut – Bertrans pogađa za plus 10. Trojka Bertransa. Povreda Bogdanovića, ali čini se da nije ništa ozbiljno.
8. minut – Dalo za plus 12. Smanjuje Dženkins.
7. minut – Loša igra Zvezde na startu. Oseća se neigranje Nelsona.
6. minut – Gagić pogađa za dva poena. Siguran je Bogdanović sa linije slobodnih bacanja. Gagić za plus 9 Partizana. Gagić nastavlja seriju koševa Partizana.
4. minut – Prvi tajm-aut a utakmici. Smušena igra oba tima. Srećom, zasad nema incidenata. Blažič pogađa prvu trojku na meču.
3. minut – Nekoliko napada sa obe strane neuspešna. Gagić pogađa.
2. minut – Prvi poen za Dženkinsa sa linije bacanja. Tepić postiže svoj prvi poen. Blažič sa linije bacanja smanjuje.
1. minut – Prvi poeni za Bogdanovića. Novi poeni Bogdanovića. Vodi Partizan 5:0.