Čelsi “spakovao” Sanderlendu sedam komada

0

Fudbaleri Čelsija deklasirali su u Londonu ekipu Sanderlenda rezultatom 7:2, čime su ostali lideri engleskog šampionata sa jednim bodom prednosti u odnosu na aktuelnog šampiona ekipu Mančester Junajteda, koji je takođe zabeležio pobedu, i to kao domaćin protiv Barnlija rezultatom 3:0.

Po dva gola za londonski "plavce" postigli su Nikolas Anelka i Frenk Lampard, a po jednom u listu strelaca upisali su se Maluda, Kol i Balak, dok su pogotke za goste postigli su Zenden i Bent. U timu sa Stamford Bridža svih 90 minuta odlično je odigrao Branislav Ivanović, dok Nemanja Matić nije ulazio u igru.

S druge strane, Mančester Junajted je posle pregršt promašenih prilika u prvom poluvremenu protiv Barnilja, tek u nastavku preko Berbatova uspeo da načne goste, a onda su u naletu Runi i Dijuf samo potvrdili ubedljivu pobedu.

"Bila je ovo jedna zabavna utakmica. Imali smo toliko šansi, a skoro da je ravno bruci da nismo postigli pogodak u prvom poluvremenu. Ipak, da biste nadigrali i savladali rivale potrebno vam je strpljenje. Upravo to nam je danas donelo ovaj trijumf", rekao je Ferguson posle meča.

Fudbaleri Stouka i Liverpula odigrali su nerešeno 1:1 (0:0) u meču bez previše pravih prilika i "lepog" fudbala. Domaćin je nakon debitantskog pogotka Grka Kirjakosa u dresu Liverpula, sasvim zasluženo stigao do boda u 90. minutu, kada je Robert Hut iskoristio gužvu posle kornera i sa dva metra ugurao loptu u mrežu golmana Reine.

Liverpul je u iako oslabljen neigranjem najvažnijih igrača Toresa i Džerarda, u  petom minutu nadoknade propustio da dođe do tri boda, ali je Dirk Kujt glavom u padu pogodio samo stativu.

"Crveni" su tako odigrali još jednu utakmicu ispod svog nivoa, a najbolji pokazatelj je podatak da je domaćin izveo 10 kornera, a gosti niti jedan.

Sada ostaje pitanje koliko će još vlasnici Liverpula, ali i navijači, koji sve više gube strpljenje sa trenerom Rafom Benitezom, trpeti Španca na klupi "crvenih", koji su ostali na sedmom mestu sa 14 manje od lidera šampionata.

Od favorita je podbacila ekipa Totenhema koja na svom terenu nije uspela da slomi otpor Hal Sitija, u čijim redovima se najviše istakao golman Majhil, a prvi poraz je doživeo Roberto Manćini od kada je preuzeo Mančester Siti. "Građani" su izgubili na gostovanju Evertonu sa 2:0, a golove su postigli Pijenar i Saha iz penala.

Vigan je u gostima pobedio Vulvse sa 0:2, golovima Mekartija u 60. i N’Zogbije u 73. minutu. Gosti su odneli ceo plen, iako su krajem prvog poluvremena promašili penal. Nenad Milijaš se uklopio u lošu igru svog tima, dok je Vladimir Stojković bio rezerva na klupi Vigana.