Mersisajd: Džagelka u nadoknadi utišao “Enfild”

0

Veliko slavlje igrača Evertona

Fil Džagelka fantastičnim golom u 91. minutu utišao je "Enfild"!

Skoro svaki statistički parametar po završetku susreta pripao je "crvenima" (osim poseda lopte – 52:48 za Everton). Uputili su Džerard i društvo 13 udaraca više ka golu rivala, a tri više u okvir gola. Imali šest kornera više (8-2) i "duplo" više šansi za gol. Međutim, ova utakmica je pokazala da nije fraza da se fudbal igra dok sudija ne odsvira kraj.

U prvih 45 minuta najbolju priliku za Liverpul imao je Adam Lalana u 11. minut, ali je posle kornera njegov udarac glavom sa oko 10 metara odbranio golman Evertona Tim Hauard.

Prvo poluvreme obeležila je brza i otvorena igra na obe strane. Ekipe su se uglavnom oslanjale na udarce sa distance, ali niko nije uspeo da dođe do gola.

Kapiten Liverpula Stiven Džerard u 65. minutu iz slobodnog udarca doneo je prednost svom timu.

Svi koji  su pomislili da je Everton "mrtav", prevarili su se. Fil Džagelka,u nadoknadi vremena, natrčao je na "otpadak" i ispalio "bombu" za konačnih – 1:1!

Lazar Marković igrao je od samog starta, ali je imao nezapaženu ulogu, pa ga je Brendon Rodžers u 60. minutu zamenio.