Tanjug/AP
Stevan Mićić

Srpski rvač Stevan Mićić osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Beogradu, pošto je danas u finalu slobodnog stila u kategoriji do 57 kilograma pobedio japanca Rei Higućija.

Na putu do finala u beogradskoj Areni Mićić je prvo pobedio Korejca Kima sa 11:0, zatim je bio bolji od Abdulaeva iz Uzbekistana – 7:2.

U četvrtfinalu bio je bolji od aktuelnog olimpijskog šampiona Rusa Ugueva (9:7), a u polufinalu je savladao i aktuelnog svetskog prvaka Abakartova (6:2) iz Albanije.

Mićić je tako postao 30. član olimpijskog tima Srbije za OI u Parizu.

On je obezbedio 107. medalju za Srbiju na velikim takmičenjima, odnosno petu u slobodnom stilu.

Bronzom se u kategoriji do 74 kilograma okitio Hetik Cabolov, koji je u borbi za treće mesto bio bolji od Bajramova iz Azerbejdžana u uzbudljivom finišu meča rezultatom 6:4.

Cabolov je osvajanjem bronze takođe obezbedio učešće na Olimpijskim igrama 2024. godine.