Posle petog kola grčkog šampionata viceprvak usamljen na prvom mestu u susret utakmici drugog kola Lige šampiona sa Zvezdom (utorak, 21 čas).

Olimpijakos je na Karaiskakiju, uz podršku košarkaške sekcije atinskih “crveno-belih”, savladao Lamiju s 2:0 golovima Alžirca Sudanija u 62. minutu i Marokanca El Arabija u 70. Sudanija, nekadašnjeg dugogodišnjeg igrača zagrebačkog Dinama, koji je stigao u ovom letnjem prelaznom roku iz Notingem Foresta, portugalski trener Pedro Martins nije uvrstio među putnike za megdan na “Marakani”.

Olimpijakosu je da zaposedne prvo mesto posle 371 dan naruku išao i remi u derbiju kola u Atini između AEK-a, trećeplasiranog iz prošle sezone, i prvaka Paoka. Bilo je 2:2, a bod je domaćinu golom u 79. minutu doneo napadač Miloš Deletić (25), nekadašnji igrač i Jagodine i Radnika, a Radovo dete, koji je počeo drugo poluvreme. Ognjen Vranješ i Nenad Krstičić su odigrali ceo meč za AEK, a na Paokovom golu je bio Živko Živković.

Olimpijakos ima 13 bodova, a prate ga Ksanti s 12, Paok s 11 i AEK i OFI  sa po deset.