Premijer: Arsenal udaljio “građane” od titule

0

Beta/AP/J.S.
Utišao "Etihad": Santi Kazorla

Novi kiks tima sa "Etihada" i konačno pobeda Arsena Vengera nad rivalom iz najbolje trojke. Čak 16 mečeva nisu znali za pobedu, a trijumofalni su u (verovatno) najnezgodnijem momentu za Manuela Pelgrinija i njegove pulene. Momentu kada je svaki bod važan i kada se juri trofej.

Delilac pravde Majk Din u 22. minutu dodelio je udarac sa bele tačke Mančester sitiju i na tajčin potpuno promenio tok meča. Vensan Kompani "zakačio" je Naća Monreala a Din bez mnogo razmišljanja uperio prstom na "kreč".

Siguran je bio Santi Kazorla.

Strelac do tada jedinog pogotka u 67. minutu uputio je centaršut u šesnaesterac Arsenala, na pravom mestu našao se Olivije Žiru i glavom postavio konačnih 2:0.

Pelegrini može biti razočaran krajnjim ishodom, s obzirom da je njegov tim konstantno napadao, imao 16 kornera naspram Arsenalovih tri, ali bedem u odbrani nikako nije uspo da zatrese mrežu Ospine.

Ranije danas, Vest Hem je ubedljivo savladao Hal (3:0).