Real ponovo vratio tron

0

Real je do trijumfa stigao golovima Kristijana Ronalda u 23. minuta iz penala i Gonzala Iguaina u 76.

Ovim je "kraljevski klub" očuvao lidersku poziciju na tabeli Primere sa 77 bodova, ali i Barselona je nakon pobede nad Atletiko Bilbaom 4:1, skupio isti broj bodova, samo što ima lošiju gol razliku.

Treći su i dalje fudbaleri Valensije koji su pobedili večeras na svom terenu ekipu Osasune rezultatom 3:0. Golove za klub sa Mestalje postigli su Hoakin u 47. i Vilja u 89. i 90. minutu iz penala.

U poslednjem meču dana madridski Atletiko pobedio je ekipu Deportivo rezultatom 3:0. Pogotke za madridski klub postigli su Huanito u 22, Forlan u 56. i Tiago u 61. minutu.

Ovim su "jorgandžije" prišle na samo dva boda zaostatka za Korunjom, a samo na osam za četvrtom pozicijom, koja je planirana na početku sezone.

Viljareal je u gostima golovima Anhela u 10. i Nilmara u 59. minutu rezultatom 2:0 savladao Valjadolid. Almerija i Majorka igrali su 1:1. Domaći su poveli golom Učea u petom minutu, a izjednačio je Vebo u 87.

Hetafe i Espanjol igrali su takođe, 1:1. Gol za Hetafe postigao je Moral u 26. minutu, a izjednačenje Espanjola doneo je Osvaldo u 51. minutu.

Hihon i Kserez igrali su bez pobednika, 2:2. Pogotke za domaće dali su Kastro u 13. i Miguel u 57. Kod gostiju, u listu strelaca upisali su se Bermeho u 52. i Alustiza u 79.