Real posle drame do desete krune

0

Spasio Real u 93. minut: Serhio Ramos doneo izjednačenje kraljevskom klubu

Mnogi će reći da je ovo fudbalska nepravda, ali slave simpatizeri Reala. U produžecima se raspala igra izabranika Dijega Čola Simeonea. Igrači španskog šampiona jedva su stajali na nogama, što su Ronaldo, Di Marija i drugovi iskoristili i stigli do jubilarne titule. Kada je u 110. minutu Geret Bejl doveo Real u vođstvo 2:1 psole sjajnog prodora Di Marije, bilo je jasno da titula ide na "Santijago Bernabeu".

U finišu "drogiranog komšiju" rasturili su Marselo i Ronaldo, koji je iz penala postigao 17. gol u ovogodišnjoj Ligi šampiona.

U finišu sureta, nervi su popustili treneru Atletika Dijegu Simeoneu, koga je sudija poslao u svlačionicu pre poslednjeg zvižduka.

Geret Bejl postiže odlučujući gol na utakmici

120+1. minut – Isklučen je trener Atletika Dijego Simeone. KRAJ UTAKMICE!

120. minut – PENAL ZA REAL – Ronaldo uzima loptu. Nad njim je napravljen prekršaj. GOOOL 4:1- Real je demolirao Atletiko u drugom produžetku.

118. minut – Ronaldo se spetljao, pa je prilika za 3:1 otišla u nepovrat. GOOOL – Marselo za 3:1. Real je deseti put šampiona Evrope. Brazilav je šutem sa 16 metara rešio pitanje pobednika. Tvrđava Atletika je pala. Slavlje navijača kraljevskog kluba. Velika radost za Karla Anđelotija i Zinedina Zidana.
117. minut – Igrači Reala sigurno drže loptu u svojim nogama. Atletiko mora na sve ili ništa. Simeone tera svoje igrače u napad.
113. minut – Opet greška Kasiljasa, ali Tijago loše šutira.

110. minutGOOOL – GERET BEJL – Sjajno je prošao Di Marija. Kurtoa je odbranio, ali je lopta došla do Velšanina koji je sa nekoliko metara glavom zatresao mrežu belgijskog čuvara mreže. Neverica na licima igrača i navijača Atletika. Real slavi.

105+1. minut – Korner za Real. Skočio je Varan, ali Kurtoa brani. Kraj prvog produžetka.
105. minut – Korner za Atletika. To je uvek opasnost po Kasiljasa, ali je Sosa loše izveo udarac iz ugla.
103. minut -Atletiko bezopasan u prvom produžetku. Kao da čekaju penale.
100. minut – Slobodan udarac za Real sa 18 metara. Žuti karton za kapitena Atletika Gabija. To je šesta opomena "jorgandžijama". Nova šansa za Ronalda. Samo do "živpg zida". Korner za Real. Portugalac traži penal.
99. minut – Panika u ekipi Atletika. Real napada. Marselo je odlično prošao po levoj strani, ali ništa od gola. Igrači Reala deluju svežije.
97. minut – Real ima inicijativu, ali nema šansi. Atletiko igra na kontre. Isko je uneo svežinu u igru kraljevskog kluba.
96. minut – Nema uzbuđenja na početku prvog produžetka.
93. minut – Treneri obeju ekipa nemaju više pravo na izmene. Videćemo ko će imati više snage.
91. minut – Počeo je prvi produžetak. Real u psihološkoj prednosti. Probudli su se i navijači Reala, koji se do gola Ramosa nisu čuli.
90+5. minut – Kraj drugog poluvremena. Igraće se produžeci.

90+3. minut – Korner za Real. Jedna od poslednjih prillika za izjednačenje. GOOOL – SERHIO RAMOS sjajno skače u šesnaestercu Atletika i donosi izjednačenje i produžetke u Lisabonu. Veliki propust igrača Atletika. Ponestale je koncentracije u finišu meča. Opet je španski reprezentativac pokazao da je majstor za prekide i igru glavom.  Ovo je veče štopera. Oba gola delo je defanzivaca igrača madridskog kluba.

90+1. minut – Slab šut Sose. Istekao je 90. minut. Još pet minuta do kraja.
90. minut – Novi prekršaj nad Viljom. Prilika da se malo zadrži vreme.
89. minut – Prekršaj nad Viljom. Atletiko sve bliži prvoj titulu šampiona Evrope.
88. minut – Morata pravi prekršaj nad Godinom. Malo predaha za odbranu Atletika.
87. minut – Slobodan udarac za Real sa 30-ak metara. Nova opasnost po Kurtou.
85. minut – Nova šansa za Real. Panika u redovima Atletika.
84. minut – Prva nesigurnost Kurtoe, ali nisu se snašli igrači Atletika.
82. minut – Gabi (Atletiko) se žali na povredu. Kapiten "jorgandžija" malo glumi povredu.
81. minut – Bunker Atletika. Siloviti napadi Reala.
80. minut – Pritisak Reala, šansa za Iska. Morata je poslednji adut Anćelotija. Ušao je umesto neprimetnog Benzeme.
78. minut – Velika šansa za Gereta Bejla. Pretrčao je Godina, ali slab šut Velšanina.
77. minut – Benzema pravi faul nad Godinom u šesnaestercu Atletika. Ništa od izjednačnje. Bučni navijači Atletika.
74. minut – Žuti karton za Huanafrana (Atletiko). Šansa za Ronalda. Akrobarski pokušaj, ali preko gola.
73. minut – Ronaldo je uposlio Bejla, ali je Velšanin neprecizan. Sve manje vremena za četu Karla Anćelotija.
72. minut – Žuti karton za Davida Vilju (Atletiko) posle nesmotrenog starta nad Kasiljasom.
70. minut – Šansa za Real, ali Di Marija se spetljao u šesnaestercu Atletika.
67. minut – Isko šutira sa 20 metara, ali pored gola.
66.minut – Argentinac Sosa menja Raula Garsiju.
64. minut – Novi korner za Atleitiko. "Jorgandžije" najopasnije iz prekida. Miranda je skočio, ali ništa od gola. Treći korner u poslednjih 60 sekundi za Atletiko.
63. minut – Ronaldo ima šansu, ali nije uspeo glavom da matira Kurtou.
59. minut – Dvostruka izmena u ekipi Reala. Ulaze Marselo umesto Koentraa i Isko umesto Kedire.
56. minut – Rasplamsala se igra. Korner za Atletiko. Šansa za Adrijana, samo novi korner.
55. minut – Real se budi. Ronaldo glavom šutira pored gola.
54. minut – Dobar šut Ronalda, ali je Kurtoa odbranio. Samo korner.
52. minut – Atletiko je primio samo šest golova u dosadašnjoj sezoni Lige šampiona. Jedina ekipe je bez poraza. Da li će tako i da ostane. Žuti karton za Mirandu (Atletiko). Slobodan udarac za Real sa 23 metara.
51. minut – Raul Garsija ima šansu za Atletiku, ali loše šutira. Real nemoćan, igrači Atletika puni samopouzdanja.
50. minut – Očekivao se pritisak Reala na startu drugog poluvremena, ali za sada, Real je nemoćan.
46. minut – Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut – Žuti karton za Kediru (Real). Kraj prvog poluvrmena. Minimalna prednost Atletika.
45. minut – Najbolji igrač planete Kristijano Ronaldo nije se "video" na terenu. korner za Real.
43. minut – Real ima veći posed lopte – 58:42.
41. minut – Korner za Atletiko. Nova šansa posle prekida. Adrijan Lopez je sjajno skočio, uputuio udarac, ali preko gola. Na "La Lušu" čuju se samo navijači Atletika.
39. minut – Prvi korner za Real. Karvahal loše šutira. Ostaje 0-1.

36. minut – Drugi korner za Atletiko. GOOOL – 1:0 za Atletiko. DIJEGO GODIN glavom vara nesigurnog Ikera Kasiljasa, koga je lopta preletela. Talični štoper Altletika je doneo titulu šamiona Španije svom timu golom u Barseloni (utakmica je završena rezultatom 1:1 što je bilo dovoljno "jorgandžijama" da stignu do trona) u poslednjem kolu Primere. Da li će i titulu prvaka Evrope?

33. minut – Sjajan solo prodor Bejla, ali je loše šutirao. Nema golova u Lisabonu.
32. minut – Adrijan je pokušao za Atletiko, ali njegov šut je izblokiran
28. minut – Kristijano Ronaldo šutira, ali slabo, siguran je Kurtoa.
27. minut – Žuti kartoni za Serhija Ramosa (Real) zbog prigovora i Raula Garsiju (Atletiko) zbog oštrog starta nad Di Marijom. Slobodan udarac sa 30 metara za Real.
25. minut – Ateltiko ima inicijativu, ali nema opasnosti po gol Kasiljasa. Prvi korner za Atletiko.
22. minut – Idealni uslovi na stadionu. Temperatura 17 stepeni. Nema šansi, nema igre, za sada NULA od fudbala!
19. minuta – Nema uzbuđenja na "La Lušu". Razočaravajuća igra na startu. Bez šuta na gol rivala. Kasiljas i Kurtoa besposleni.
15. minut – Atletiko se oslobodio pritiska i sve češće napada. Bučniji navijači "jorgandžija".
13. minut – Koentrao centrira, ali je daleko lopta od Ronalda i Benzeme. Nema promene rezultata. Ispitivanje snaga na startu.
9. minut – Dijego Kosta ne može da nastavi igru. Povreda je bila jača od njega. Ne pomaže ni "lekovita terapija" Marijane Kovačević. Umesto naturalizovanog Španca u igri je Adrijan Lopez.
8. minut – Gužva u šesnaestercu Reala, ali se Kosta spetljao. Lagani ritam na startu, niko se ne "zaleće, vreba se greška rivala.
6. minut – Prvi pokušaj za Real, ali Benzema nije upseo da doda loptu do Ronalda. Kurtoa je bio pribran.
4. minut – Real ima terensku inicijativu na startu meča.
1. minut – Utakmica je počela.
Spektakl pre početka utakmice. Fudbaleri izlaze na teren.

Miranda u duelu sa Kristijanom Ronaldom

U sastavu Reala nije bilo prgavog Portugalca Pepea, koji se nije dovoljno oporavio od povrede (na klupi za rezerve). Njegovo mesto je zauzeo Francuz Varan. Zbog žutih kartona u timu Reala nije bilo Ćabija Alonsa, a Karlo Anđeloti se odlučio za ofanzivnu taktiku sa isturenim Ronaldom i Benzemom, a sa krila će da prete Di Marija i Geret Bejl.

Navijači Atletika raspoloženi pre početka utakmice

U timu Atletika pojavio se, ipak, Dijego Kosta, ali je već u devetom minutu morao da napusti igru.

SASTAVI TIMOVA:

REAL: Kasiljas, Karvahal, Ramos, Varan, Koentrao (od 59. Marselo), Kedira (0d 59. Isko), Modrić, Di Marija, Bejl, Ronaldo, Benzema (od 80. Morata).

ATLETIKO: Kurtoa, Huanfran, Miranda, Godin, Filipe Luiz (Aldeverld), Tijago, Gabi, Raul Garsija (od 66 Sosa), Koke, Kosta (od 9. minuta Adrijan), Vilja.