Čarobno veče u LŠ: 40 golova, Bajern demolirao Romu, pet pogodaka Adrijana (SVI GOLOVI)

0

Fudbaleri Bajerna se poigravali sa Romom

Zašto se u Ligi šampiona obrću stotine miliona evra videli smo u utorak uveče. Golovi su padali kao na traci, na radost ljubitelja fudbala širom planete.

Bajern je demonstrirao moć u Rimu. Četa Pepa Gvardiole razbila je nemoćnu Romu. Posle 36 minuta na semaforu je pisalo 0:5. u nastavku susreta, gosti su malo stali. Žervinjo je smanjio, ali su u finišu rezervisti Riberi i Šaćiri zatresli mrežu "vučice" i naneli pravu katastrofu rimskom klubu.

Veče je obeležio Luis Adrijano. Napadač Šahtjora postigao je pet golova (dva iz penala) u ubedljivoj pobedi ukrajinskog šampiona na gotovanju BATE Borisovu u Belorusiji. Pre Brazilca, samo je još Lionelu Mesiju uspelo da pet puta zatrese mrežu protivnika. Zanimljivo, svih sedam golova ekipe iz Donjecka delo je Brazilaca. Adrijano je ušao u istoriji kao igrač kome je bilo potrebno najmanje minuta da postigne tri gola (12 minuta) i četiri gola (16 minuta).

Čelsi i Barselone su bez problema dobili Maribor, odnosno Ajaks. Porto je golom Kvarežme u 75. minutu pobedio Atletik iz Bilbaa.

Drama je viđena u Gelzenkirhenu. Šalke je vodio 3:1, ali je Sporting sa igračem manje postigao dva gola (oba Silva). U drugom minutu sidijske nadokande previd pomoćnog sudije, koji je signalizirao da je igrač gostiju igrao rukom (na snimku se videla da ga je lopta udarila  u glavu). Takav poklon iskoristio je Čupo-Moting da iz jedanesterca donese veliko slavlje domaćim navijačima.

PSŽ se mučio na Kipru. Domaći APOEL je imao bolje šanse, ali je majstorija Edisona Kavanija u 88. minutu donela nova tri boda pariskim "svecima".

Rezultati, redosled i strelci u Ligi šampiona

GRUPA E

CSKA – Mančester Siti 2:2 (Dumbija 65, Načo 86 penal – Aguero 29, Milner 38)

Roma – Bajern 1:7 (Žervinjo 66 – Roben 9, 31, Gece 24, Levandovski 25, Miler 35, Riberi 78, Šaćiri 80)

REDOSLED: Bajern 9, Roma 4, Mančester Siti 2, CSKA 1 bod

GRUPA F

Barselona – Ajaks 3:1 (Nejmar 8, Mesi 24, Ramirez 90+4 – El Gazi 89)

APOEL – PSŽ 0:1 (Kavani 88)

REDOSLED: PSŽ 7, Barselona 6, Ajaks 2, APOEL 1 bod

GRUPA G

Čelsi – Maribor 6:0 (Remi 13, Drogba 23 penal, Teri 31, Viler 54 autogol, Azar 77 penal, 90)

Šalke – Sporting 4:3 (Obasi 34, Huntelar 51, Hevedes 60, Čupo-Moting 90+3 – Nani 16, Silva 64, 78, crveni karton Maurisio 33)

REDOSLED: Čelsi 7, Šalke 5, Maribor 2, Sporting 1 bod

GRUPA H

BATE Borisov – Šahtjor 0:7 (Tešeira 11, Adrijano 28 penal, 37, 40, 44, 80 penal, Daglas 35)

Porto – Atletik Bilbao 2:1 (Erera 45, Kvarežma 75 – Fernandez 58)

REDOSLED: Porto 7, Šahtjor 5, BATE Borisov 3, Atletik Bilbao 1 bod

POGLEDAJTE GOLOVE U LIGI ŠAMPIONA

90+4.minut – Ramirez postiže treći gol za Barselonu – 3:1.

90+3. minut – Vodi Šalke. Čupo-Moting iz penala u drugom minutu sudisjek nadoknade dovodi Šalke u vođstvo 4:3.

90. minut – Eden Azar postiže svoj drugi, a šesti Čelsijev gol.

89. minut – Edinson Kavani doveo PSŽ u vođstvo na Kipru.

89. minut – Ajaks je smanjio protiv Barselone na 2:1. Strelac za Holanđane bio je El Gazi.

80. minut – Sedmi gol postiže i Šahtjor, strelac je Adrijano iz penala. To je njegov peti gola na utakmici.

80. minut – Gol za Bavarce je postigao Džerdan Šaćiri. Katastrofa Rome – 1:7.

78. minut – Sporting sa igračem manje izjednačio u Gelzenkirehenu. Strelac je opet Silva.

78. minut – Frank Riberi za 6:1 Bajerna u Rimu.

77. minut – Petica Čelsija. Strelac Azar iz penala. Penal je iznudio Branislav Ivanović.

75. minut – Porto ponovo vodi protiv Bilbaa. Strelac Kvarežma – 2:1.

66. minut – Žervinjo konačno postiže gol za Romu, koja je smanjila na "Olimpiku" – 1:5.

65. minut – Nemanja Matić je skrivio penal. Maribor je promašio jedanaesterac, Ibraimi nije uspeo da pogodi sa bele tačke. Samo do stative.

64. minut – Penal za Sporting. Silva smanjuje na 3:2 u Gelzenkirhenu.

61. minut – Hevede postiže treći gol za Šalke posle sjajnog šuta glavom. Vodi domaćin 3:1.

58. minut – Bilbao izjednačio u Portu. Strelac Fernandez.

55. minut – Neće Romu, Žervinjo je pogidio stativu.

54. minut – Čelsi vodi 4:0 protiv Maribora. Autogol Vilera posle šuta Azara.

51. minut – Vodi Šalke 2:1 protiv Sportinga, strelac je Klas Jan Huntelar.

45. minut – Porto vodi 1:0 protiv Bilbaa, strelac Erera.

44. minut – Četiri gola Luisa Adrijana za 0:6 Šahtjora u Borisovu.

40. minut – Novi gol Adrijana za 5:0 Šahtjora protiv BATE Borisova.

37. minut – Adrrijano postiže svoj drugi, a četvrti gol za Šahtjor.

36. minut – Tomas Miler postiže iz penala peti gol za Bajern na "Olimpiku".

35. minut – Daglas povećava prednost Šahtjora u Borisovu na 3:0.

34. minut – Šalke je izjednačio posle katastrofalne greške golmana "lavova" Patrisija. Strelac je Obasi.

33. minut – Sporting sa igračem manje. Isklljučen je Maursio.

31. minut – Džon Teri za 3:0 Čelsija protiv Maribora.

31. minut – Arjen Roben postiže gol za 4:0 Bajerna u Rimu.

27. minut – Penal za Šahjor. Vodi ukrajinski šampion 2:0. Strelac Adrijano.

24. minut – Robert Levandovski za 3:0 Bajerna na "Olimpiku".

24. minut – Mesi povećava vođstvo Barselone protiv Ajaksa. To je 69. gol Argentinca u Ligi šampiona.

24. minut – Mario Gece povećava vođstvo Bajerna u Rimu.

23. minut – Penal za Čelsi. Didije Drogba je pogodio sa bele tačke.

16. minut – Sporting vodi u Gelezenkirhenu protiv Šalkea 1:10. Strelac Nani.

13. minut – Loik Romi postiže gol za vođstvo Čelsija protiv Maribora na "Stamford brodžu".

12. minut – Žervinjo je imao veliku šansu za Romu, ali je Nojer odlično intervenisao.

11.minut – Golom Brazilca Aleksa Tešeire, Šahtjor vodi u Borisovu pritiv beloruskog šampiona.

9. minut – Roben dovodi Bajern u vođstvo protiv Rome na "Olimpiku". Fantastičan gol Holanđanina.

8. minut – Vodi Barselona 1:0 protiv Ajaksa. Strelac Nejmar posle asistencije Mesija.

6. minut – APOEL je imao veliku šansu protiv PSŽ, ali ostaje 0:0. Zasad nema golova.
1. minut – Počelo je sedam utakmica Lige šampiona.