Jelena zaustavljena u polufinalu Dohe

0

Jankovićeva je u prvom setu uspela da osvoji odlučujući gem na servis Venus Vilijams i povede sa 6:5, a potom odservira za osvajanje prvog seta.

Američka teniserka je drugom setu zaigrala agresivnije i sa dva brejka je rešila ovaj deo igre u svoju korist sa 6:3.

Treći odlučujući set je srpska teniserka počela veoma dobro, i povela je sa 2:0, ali je istom merom uzvratila Amerikanka i izjednačila na 2:2. Odlučujući momenat dogodio se u sedmom gemu, koji je Venus osvojila na Jelenin servis (4:3), a Srpkinja do kraja nije uspela da napravi ribrejk, pa je Američka teniserka otišla u finale.

Venus Vilijams je i prošle godine u polufinalu pobedila Jankovićevu, koja je za ovogodišnji plasman u polufinale turnira u Dohi inkasirala 400.000 dolara.

Repriza finala

Venus Vilijams će se u finalu Mastersa u Dohi boriti protiv svoje sestre Serene.

Serena Vilijams je ušla u finale, pošto joj je Dankinja Karolina Vozniacki predala meč polufinala pri rezultatu 6:4, 0:1 za američku teniserku.

Upravo su sestre Vilijams pre godinu dana igrale veliko finale, a slavila je Serena.

Ukupan nagradni fond na Mastersu u Dohi je 4.550.000 dolara.