Mančester se oprašta od titule?

0

Ekipa Aleksa Fergusona dominirala je tokom celog meča, ali bez pomoći povređenog Vejna Runija, neiskusni Makeda, Bugarin Berbatov i Portualac Nani nikako nisu uspevali da nađu put do mreže gola golmana Pola Robinsona.

Posle razočaravajuće eliminacije u četvrtfinalu Lige šampiona od Bajerna iz Minhena, slavni engleski klub se još jednom "okliznuo". Klub sa "Old Traforda" sada ima bod manje i utakmicu više od lidera Čelsija, a u sredu bi mogao da ih pretekne i Arsenal, ukoliko u gradskom derbiju savlada Totenhem.

Fudbaleri Liverpula takođe nisu uspeli da pobede, pošto su idigrali meč bez golova protiv gostujućeg Fulama, čime su svoje šanse za plasman u Ligu šampiona naredne sezone sveli na minimum.

Glavni pretendent na to mesto, ekipa Mančester sitija deklasirala je Birmingem sa 5:1. "Građani" su poveli su 38. minutu, kada je Karlos Tevez pogodio sa penala. Po dva gola delo su Onuohe (40′, 74′) i drugog napadača Emanuela Adebajora (43′, 88′), dok je počasni gol za Birmingem delo Džeroma u 42. minutu.

Ovom pobedom, tim Roberta Manćinija se učvrtsio na četvrtom mestu sa 62 boda. Totenhem ima četiri manje, a šestoplasirani Liverpul čak šest, s tim da "crveni" imaju i utakmicu više što bi moglo da znači da je trka ekipe Rafaela Beniteza za četvrtim mestom gotova.

Još jedan meč je danas zavšen bez golova, a igrali su domaći Vulvsi protiv Stouk Sitija. U utakmici koja nije obilovala prevelikim uzbuđenjima, igrači odba tima su na kraju utakmice delovali zadovoljno, a posebno domaći Vulvsi, koji su napravili još jedan korak bliže opstanku u eliti.

Srpski reprezentativac Nenad Milijaš u 78. minutu zamenio je Džonsa, ali nije imao vremena da napravi nešto više, osim što je izveo nekoliko prekida.

Vulvsi, četiri kola pre kraja, relativno mirno, sa 14. pozicije i 33 osvojena boda, mogu da čekaju finiš sezone. Stouk je sa 43 poena odavno prebrinuo brige vezane za opstanak.