Šangaj: Viktor i Filip bez glavnog žreba

0

Nije uspeo da se plasira u glavni žreb: Viktor Troicki

Troickog je u poslednjoj rundi kvalifikacija pobedio Britanac Džejms Vord sa neočekivano lakih 6:4, 6:1.

U prvom setu Vordu je bio potreban samo jedan brejk, a u drugom je čak tri puta oduzimao servis Troickom.

Srbija će tako u glavnom žrebu imati samo Novaka Đokovića, pošto je prethodno u poslednjoj rundi kvalifikacija takmičenje završio i Filip Krajinović.

Krajinovića je u poslednjoj rundi kvalifikacija zaustavio prvi nosilac Teimuraz Gabašvili posle tri seta – 2:6, 6:3, 6:0.

Krajinović je odlično počeo protiv Gabašvilija, prvi set je dobio napravivši dva brejka, a ključan je bio početak drugog seta.

Srpski teniser imao je tri brejk šanse u maratonskom trećem gemu drugog seta, ali Gabašvili se izvukao, napravio je brejk u šestom gemu i izjednačio je na 1-1. U trećem setu je otpor Kaajinovića popustio, pa je Gabašvili prošao u glavni žreb.