Bari “presudio” Ferari?!

0

Trećeplasirana ekipa Serije A Juventus napravio je još veći bodovni zaostatak za vodećim milanskim ekipama, pošto je izgubio na gostovanju Bariju rezultatom 3:1.

Ovim porazom Juventus je omogućio Interu (35 bod) i Milanu (31 bod) da se još više udalje na čelu tabele, a novi neuspeh ‘stare dame’ koja ima 30 bodova i meč više, verovatno će imati epilog u otkazu treneru Ćiri Ferari.

Torinska ekipa je tokom nedelje ispala iz Lige šampiona ubedljivim porazom od Bajerna (1:4), pa su italijanski mediji pisali da su čelnici kluba postavili ultimatum Ferari, da u slučaju poraza na utakmici u Bariju, treba da podnese ostavku.

Bari je poveo golom Rikarda Međorinija u 7. minutu, ali je David Trezege poravnao polovinom prvog dela igre. Domaćin je iskoristio krizu u redovima ekipe iz Torina i golom Bareta u 44. minutu ponovo povela iz penala.

Brazilac Dijego je imao priliku u 70. minutu da pri rezultatu 2:1 izjednači iz penala, ali je pucao preko gola, a onda je pogodak Almirona u 80. minutu, Bariju je obezbedio važna tri boda u borbi za opstanak.

U prvom meču ovog kola Kaljari je na Sardiniji odigrao 3:3 protiv Napolija. Gosti su poveli sa 0:2, ali su na kraju stigli samo do boda. Strelci za domaći tim bili su Lerivej, Matri i Žeda, dok su pogotke za Napolitance postigli Laveci, Pacijenca i Boljinacio.