Janković krenuo pobedom na klupi Mehelena

0

Dobar start: Aleksandar Janković

Bivši trener Crvene zvezde Aleksandar Janković uspešno je startovao na klupi Mehelena. Njegov tim je u okviru prvog kola Pro lige savladao Genk rezultatom 3:1 i upisao prvi tri boda u novom šampionatu.

Gostujući tim je poveo već u sedmom minutu sa 1:0 pogotkom Hilanda, ali do isteka prvih 45 minuta Mehelen je uspeo da poptuno preokrene rezultat i do kraja sačuva prednost. Na 1:1 poravnao je Hani u 22. minutu, da bi potom za manje od 120 sekundi, u finišu prvog dela, pogocima Adesanje i Klasa domaćin stigao do dva gola viška. Početkom drugog poluvremena Genk je ostao s igračem manje na terenu, pošto je strelac prvog gola zaradio crveni karton. Mehelen je uspeo da zadrži rezultat i stigne do trijumfa.

Od srpskih igrača svih 90 minuta odigrali su defanzivci Miloš Kosanović i Ivan Obradović, dok je napadač Dalibor Veselionović ušao u 71. minutu.