Nemačka posle produžetaka slomila hrabri Alžir

0
Islam Slimani uspeo je da pobegne Džeromu Boatengu, ali nije uspeo da matira Nojera

Nakon velike borbe koja je završila u produžecima, Nemačka je uspela da savlada borbeni Alžir i plasira se u četvrfinale. Trebalo je Nemcima dodatnih 30 minuta da slome otpor čete Vahida Halihodžića ali je kvalitet na kraju presudio.

Hrabro je Alžir igrao od samog starta utakmice. Postavili su odbranu  na svoju polovinu i strpljivo se branili pokušavajući da iz kontre ugroze Nemce. Bili su opasniji u prvoj polovini prvog dela kada su Sudani i Fegui propustili solidne šanse. Nemci su s druge strane teško dolazili u priliku a sjajan je bio Mboli na golu Alžira. Nemcima je falilo širine u igri i nedostatak napada po krilima a sredina je bila previše zgunuta.

Lev zbog toga pravi izmenu i uvodi Širlea umesto Gecea i Nemci postaju konkretniji. Alžir više ne uspeva da odigra kontranapad a Nemci bivaju sve opasniji preko Milera ali Mboli briljira i uspeva da omogući svom timu produžetke.

U dodatnih 30. minuta Nemci brzo slamaju otpor. Miler oduzima jednu loptu na sredini, sjajno probija po krilu i centrira u šesnaesterac ka Širleu koji majstorski petom donosi prednost. To kao da je umrtvilo utakmicu. Nemci su zaigrali strplivije a Alžir nije imao snagu i ideju. Ipak, malo je falilo da izjednače posle jednog prekida.

Kada se činilo da će utakmica imati mirnu završnicu, Ozil posle dosta peripetije završava jednu kontru i činilo se stavlja tačku na utakmicu ali već u sledećem napadu Alžir smanjuje nakon akcije sa desne strane i gola Đabua. Ipak, nije bilo vremena za nešto više i Nemačka je otišla u četvrtfinale na derbi sa Francuzima.

Kraj: Nije bilo prilike da Alžir izjednači. Nemačka ide u četvrfinale na megdan Francuskoj
120. minut: GOOOOL! Alžir odmah smanjuje preko Džabue koji postiže gol nakon centaršuta
119. minut: GOOOOOL! Mesut Ozil posle konte rešava pitanje pobednika. Nakon što mu je golman odbranio prvi pokušaj i natrčavannja Širlea lopta je ponovo došla do Ozila koji je zakucao loptu u mrežu i rešio pitanje pobednika
117.minut: Sjajna prilika za Nmce. Prvo je Kramer šutira ali Mnoli brani a ni Miler u nastavku nije bio najprisebniji i dodaje lošu povratnu
116. minut: lžir ima sve manje snage i vremena
112. minut: Pokušaj Alžira nakon prodora sa dene strane ali dobra intervencija odbrane nakon centaršuta Džabua
108. minut: Kramer menja povređenog Švajnštajger i tako debituje na prvenstvu.
107. minut: Žuti karton za Lama nakon starta na desnom boku. Dobra prilika za cntaršut za Alžir ali loše izvedeno.
106. minut: Krenuo drugi produžetak.
105+1: Kraj prvog produžetka. Još 15 minuta nade za Alžir.
105. minut: Igraće se minut nadoknade u prvom produžetku.
102. minut: Velika prilika za Alžir. Posle gužve lopta se odbila Hostefi na nogu i iz odlične pozicije đutira za malo pored gola.
100. minut: Izmena u Alžiru, Sudanija menja Djabu.
98. minut: Dobar napad Alžira i oštar centaršut Fegulija ali Sudani zamalo kratak.
96. minut: Prilika za Ozila ali njegov dribling nije prošao i prilika je propala.
95. minut: Prilika za Milera ali njego udarac sa 15 metara blokira Bentaleb.
92. minut: GOOOOOOL! Greška Alžira na sredini terene. Miler je sjajno povukao loptu i centrirao do Širlea koji majstorski dovodi Nemce u vođstvo.
91. minut: Krenuli su produžeci.
90+4. minut – Kraj drugog poluvremena. Produžeci.
90. minut – Šansa za Švajnštajgera, ali je Mboli sjajan na golu Alžira. Igraće se još četiri minuta.
89. minut – Opet je Nojer spasio Nemce istrčavanjem.
88. minut – Komično izvođenje slobodnog udarca Nemaca.
86. minut – Slobodan udarac za Nemačku sa 25 metara.
82. minut – Miler je ponovo u odličnoj šansi, ali puca pored gola.
80. minut – Miler je imao sjajnu šansu za Nemačku, ali je Mboli nesavladiv.
77. minut – Miler je pokušao glavom, ali pored gola.
74. minut – Odličan šut Fegulija, ali nema opasnosti po Nojera.
73. minut – Širle je šutirao sa 20 metara, ali slabo je to bilo za sjajnog Mbolija na golu Alžira.
71. minut – Nojer je nekoliko puta spasio Nemce istrčavanjima.
69. minut – Kedira ulazi umesto povređenog Mustafija.
65. minut – Nemci i dalje ne uspevaju da stignu do gola.
59. minut – Širle je uneo živost u igru "pancera". Plete se mreža oko gola Mbolija.
54. minut – Lam je odlično šutirao, ali je vrhovima prstiju Mboli izbacio loptu u korner.
51. minut – Sudani je bio u kontri, ali rašćišćava Mertesaker. Odličan početak drugog poluvremena.
50. minut – Nesiguran je Nojer. Ipak, uspeo je da uhvati loptu, ispuca ka Širleu, samo korner za "pancere".
49. minut – Mustafi je glavom šutirao pravo u golmana Alžira Mbolija. Pritisak Nemaca od starta drugog poluvremena.
48. minut – Širle je pokušao, ali samo korner za Nemačku.
46. minut – Umesto indisponiranog Gecea u igri je Širle.
45+1. minut – Kraj prvog poluvremena. Sjajn otpor Alžira Nemačkoj. Bez golova.
44. minut – Opet Toni Kros pokušava iz daljine, ali preko gola.
43. minut – Prvi žuti karton na meču dobio je defanzivac Alžira Hališ.
41. minut – Velika šansa za Nemačku, Gece nije uspeo da savlada Mbolija iz neposredne blizine, posle šuta Tonija Krosa.
38. minut – Ozil je pokušao iz daljine, uz mnogo problema Mboli je uspeo da odbrani šut veziste "pancera".
35. minut – Miler je dobro šutirao glavom, ali lopta je otišla pored gola.
33. minut – Feguli je slabo šutirao, lopta je otišla daleko iznad gola.
32. minut – Slobodan udarac za Alžir sa 25 metara. Dobra prilika za gol.
30. minut – Nemci bez prilike, golman Alžira nezaposlen.
23. minut – Miler pokušava udarcem glavom, ali nema opasnosti po Mbolija. "Panceri" neprepoznatljivi, bez ideje kako da razbiju snažnu odbranu Alžira.
18. minut – Još jedna šansa za Alžir. Gulam šutira iz neposredne blizine, ali lopta odlazi pored gola.
17. minut – Slimani je zatresao mrežu Nojera, ali je bio ofsajd. Nemci slabi na startu.
14. minut – Prvi šut na gol Alžira uputio je Švajnštajger, ali je Mboli odbranio. s druge strane šansa za Alžir, ali je Feguli šutirao iznad gola. Alžir opasan u kontrama.
11. minut – Alžirci prete preko brznogog Slimanija, ali je odbrana Nemačke dobro intervenisala.
9. minut – Šansa za Alžir. Slimani je izašao sam ispred Nojera, ali je golman "pancera" uspeo da izbaci loptu u korner.
7. minut – Očekivano, Alžirci igraju "bunker", Nemci lagano, ne srljaju. Slab tempo na startu utakmice.
1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI

NEMAČKA: Nojer, Mustafi (od 67. Kedira), Mertesaker, Boateng, Kevedes, Lam, Švajnštajger (od 109. Kramer), Kros, Ozil, Gece (od 46. Širle), Miler.

ALŽIR: Mboli, Mostefa, Belkalem, Hališ (od 97. Bugera), Mandi, Lasen, Gulam, Feguli, Tajder (od 79. Brahimi), Slimani, Sudani (od 100. Đabu).