Čelsi i Aston Vila u polufinalu FA kupa

0

"Plavci" su golovima Frenka Lamparda u prvom i Džona Terija u drugom poluvremenu rutinski savladali Stouk rezultatom 2:0, i pridružili se Aston Vili i Portsmutu u polufinalu najjačeg kupa takmičenja u Engleskoj.

Poslednji polufinalista biće poznat 23. marta kada u ponovljenenom duelu igraju Totenhem i Fulam. Ta dva tima su u subotu, na stadionu Fulama, "Krejven kotidžu", odigrali bez golova.

Fudbaleri Aston Vile ranije danas savladali su drugoligaša Reding u gostima 4:2 (0:2). Izabranici Martina O’Nila do trijumfa su došli posle velikog preokreta koji je viđen u drugom poluvremenu.

Posle prvih 45 minuta Reding je imao prednost od 2:0 golovima Šejna Longa u 27. i 43. minutu. Tada se činilo da će ovaj tim načiniti još jednu senzaciju i domoći se plasmana među najbolja četiri. Međutim, najpre je Jang u 47. minutu smanjio na 2:1, da bi potom Džon Kerju het-trikom doneo pobedu klubu iz Birmingema. Norvežanin je redom pogađao mrežu u 52, 59. i 90. minutu sa penala.