SAD savladao Ganu u uzbudljivoj završnici

0

Klint Dempsi je već u prvom napadu doneo veliku radost Amerikancima

Utakmica je počela kao iz snova za SAD-e nakon što je Klint Dempsi nakon pravog veleslaloma savladao Kvarasija u 25-oj sekundi i na taj način postigao peti najbrži gol u istoriji šampionata. Rano vođstvo omogućilo je Amerikancima da se povuku i zaigraju opreznije pa je Gana teško probijala bedem pred golom Hauarda, najčešće napadajući po desnom krilu.

I u drugom poluvremenu se nastavilo u sličnom ritmu ali kako je meč odmicao, odbrana SAD-a je počela da popušta i Gana je krenula da stvara priliku za prilikom preko Asamoe Gijana ali je napadač Gane večeras bio potpuno indisponiran prilikom realizacije.

Ipak, posle velikog broja napada Gane, konačno je popustila i odbrana Amerikanaca. Dubinsku loptu u kazneni prostor Gijan je majstorski petom odigrao za Andrea Ajua a ovaj sjajnim udarcem spoljnom u bliži ugao savladao Hauarda. Slavlje Gane kratko je trajalo. Nakon kornera 3 minuta kasnije, rezervista Bruks sjajno je ragovao na ubačaj Zusija i postavio ispostaviće se konačan rezultat. Gana nije imala snage za novi povratak u igru i sada će svoju šansu za bodove tražiti protiv favorita ove grupe, Nemačke i Portugala.

Kraj: SAD je ostvarila pobedu na startu prvenstva u utakmici koja je imala uzbudljivu završnicu
90+3. minut: Pritisak Gane ali se Amerikanci odlično brane
90. minut: SAD smiruje tempo i čuva loptu. Igraće se 5 minuta nadoknade
88. minut: Pokušaj petom Boatenga ali samo korner za Ganu
86. minut: GOOOOL! Sjajno je korner izveo rezervista Zusi a Bruks majstoski glavom savladao golmana Gane. Ponovo vodi SAD!
82. minut: GOOOOL! Fantastična akcija Gane: Sjajna lopta za Gijana u kazneni prostor koji petom ostavlja za Ajua i ovaj spoljnom pogađa bliži ugao i donosi Gani izjednačenje
79. minut: Prodor Džonsona nakon kojeg je šutirao Dempsi ali pravo u golmana
77. minut: Poslednje izmene u oba tima. Kod SAD-a Zusi je zamenio Bedoju dok je u Gani Adomah zamenio Atsua
76. minut: Dobra prilka za Ganu ali se Andre Aju spetljao u šesnaestercu
74. minut: Gana vrši pritisak ali se SAd uspešno brani
71. minut: Druga izmena u Gani. Iskusni Majkl Esijen ulazi umesto Rabijua
69. minut: Amerikanci su izveli svoj prvi korner ali osim manjih neprijatnosti nije bilo ozbiljnije pasnosti po gol Gane
63. minut: Ponovo sjajna prilika za Gijana ali on nastavlja festival promašaja. Sjajno ga je pre toga uposlio Boateng
62. minut: Nastavlja se veliki pritisak Gane. Šut Atsua sa oko 20 metara posle dobre akcije Boatenga odlazi preko gola
58. minut: Ponovo sjajna prilika za Gijana koji opet šutira glavom ali ovoga puta sjajno interveniše Hauard. Boateng ulazi u igru umesto Ajua.
56. minut: Sjajna prilika za Gijana koji iz oodlične pozicije šutira glavom preko gola
55. minut: Fantastičan udarac Muntarija sa oko 30 metara ali za malo pored stative
52. minut: Dobar pokušaj Atsua koji je ponovo probio po desnoj strani ali je njegov šut iskosa završio preko gola
51. minut: Veliki greška Bruksa pred svojim golom. Do lopte je došao Gijan ali je Bruks u poslednjem trenutku uklizao i sprečio priliku za Ganu i ispravio svoj kiks
49. minut: Bez prilika u drugom poluvremenu: SAd igra visoki presing koji Gana ne uspeva da probije
46. minut: Krenulo je drugo poluvreme. Bruks je zamenio Beslera u timu SAD-a
Poluvreme: Brzi gol Klinta Dempsija obeležio je prvi deo utakmice i odredio dalji tok susreta u kome se SAD povukla i prepustila Gani inicijativu
45+5. miut: U petom minutu nadoknade sjajna šansa za Ajua ali se spetkjao u kaznenom prostoru
45+2minut: Koškanje Muntarija i Džonsa posle neopreznog starta fudbalera Gane ali sudija smiruje situaciju
45. minut: Nezgodan cenrašut Bedoje posle slobodnog udarca ali dobra intervencija golmana Gane
42. minut: Fantastična kontra SAD-a koj posle nekoliko sjajnih dodavanja nije urodila plodom. Dempsi zamalo da ponovo bude strelac ali se Gana odbranila
39. minut: Pokušava Gana ponovo po desnoj strani ali Atsu nije bio precizan nakon udarca glavom
35. minut: Dempsi je dobio žestok udarac ali če nastaviti meč. Veliki broj prekršaja trenutno na obe strane
30. minut: Gana ima inicijativu ali osim žutog kartona za Muhameda Rabiju ništa nisu uspeli da urade
26. minut: Povukao je kontranapad Dempsi i uposlio Bedoju koji sa oko 30 metara šutira preko gola.
23. minut: Veliki hendikep za SAD-a. Posle jednog sprinta Altidor se uhvatio za nogu. Čini se da je stradala zadnja loža i Klinsman je prinuđen na prvu izmenu. U igru ulazi Aron johanson
19. minut: Sjajna šansa za SAD! Probio je Džonson po desnoj strani i ubacio do Altindora koji je bio u sjajnoj prilici ali je bio izblokiran u poslednjem trenutku
18. minut: Ponovo Gana probija po desnoj strani. Centrirao je Opare ali tik iznad glave Gijana i ponovo nema opasnosti za Hauarda
16. minut: Lopta za Gijana iza leđa odbrane SAD-a ali ponovo pravovremena intervencija iskusnog Hauarda
13. minut: Gana je zaigrala ofanzivnije ali za sada bez prave šanse
10. minut. Probio je Atsu po desnoj strani ali nije najpreciznije dodao do Gijana i ništa od prilike za Ganu
8. minut: Odličan prodor Gijana ali je Hauard pravovrmeno intervenisao
6. minut: Prvi pokušaj Gane ali posle centarštua Muntarija slabo je šuirao Boje

1. minut: GOOL!

Sjajan prodor Klinta Dempsija i već posle 20 sekundi SAD-a vodi sa 1:0

1. minut: Počeo je meč u Natalu između Gane i SAD-a . Meč sudi multimioner iz Švedeske, Jonas Erikson.

Sastavi timova:

Gana: Kvarasi, Opare, Mensa, Boje, Asamoa, Muntari, Rabiju ( Esijen), Ž. Aju (Boateng), Atsu (Adomah), A. Aju , Žan

SAD: Hauard, Džonson, Kameron, Besler (Bruks), Bizli, Bekerman, Džons, Dempsi, Bredli, Bedoja (Zusi), Altidor (Johanson).