Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Metalac u gostima 1:0 (1:0) u poslednjoj utakmici ove godine.

Tim Dejana Stankovića je odradio posao u Gornjem Milanovcu i šestom uzastopnom pobedom završio prvi deo sezone na vrhu Superlige, sa devet bodova više od “večitog” rivala Paritizana.

I tako zaokružio odličnu jesen oličenu u proleću u Ligi Evrope, kao i impozantnom skoru u Superligi od 17 pobeda i samo dva remija.

Za poslednja tri boda pobrinuo se Nemanja Milunović u meču u kome se Zvezda mučila.

Visoki štoper je u 36. minutu skočio posle kornera i glavom savladao odličnog Dušana Puletića.

Ispostaviće se – u odlučujućem trenutku zanimljive utakmice na stadionu kraj Despotovice.

Pre toga, ali i posle, Metalac je mogao da dođe do gola u više navrata, ali je golman Milan Borjan, po ko zna koji put, spasao svoj tim.

Branio je udarce Jovana Vlalukina, a posebno Nikole Popovića, a siguran je bio i kod pritiska domaćina u poslednjih 15 minuta.

Metalac je pritiskao, mogla je i Zvezda da reši sve ranije, što na dušu ide Dijegu Falčineliju koji je promašio dva zicera, posle čega su crveno-beli morali da strepe.

Na kraju, Zvezda ide na dvoipomesečnu pauzu sa velikom razlikom i u dobrom raspoloženju…