Zvezda se “kockala”, ali pobedila za rekord ABA lige

0

abaliga.com/MZT Skoplje Aerodrom/Dragan Mitreski – Dadi
Nova, 13. zvezdica: Markus Vilijams bio je raspoložen u prvom poluvremenu

Podatak da su crveno-beli u trećoj četvrtini postigli samo šest poena, nasuprot 21 domaćina govori o igri gostiju u tom periodu igre. Borbeni domaćini nisu se predavali i preko raspoloženih bivših Zvezdaša Cvetkovića i Samardžiskog smanjivali prednost iz minuta u minut, da bi  u 33. minutu i poveli košem Cvetkovića – 64:63.

Kada su videli da je "vrag odneo šalu", crveno-beli su sa četiri vezana poena Blažiča ponovo došli u vođstvo, da bi u finišu raspoloženi Stefan Jović i Boban Marjanović doneli trijumf Beograđanima. Na 10 sekund pre kraja, kod rezultata 77:74, Cvetković je išao na ulaz, ali nije bio precizan, da bi sa linije slobodnih bacanja Blažič otklonio sve dileme.

Utakmica je odigrana u prelepom ambijentu pred više od 5.000 gledalaca, među kojima je bilo i nekoliko stotina "delija", koji su u pojediniim trenucima nadglasali domaće navijače.

MZT: DIkson 8, Stajić 2, Klasen 8, Mekić 1, Lučić 7, Samardžiski 17, Mladenovski, Šehović 14, Nikolovski 5, Cvetković 19.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 12, Rebić 2, Dangubić 5, Mitrović 12, Lazić, Blažič 6, Kalinić, Marjanović 10, Tejić 5, Dženkins 4, Jović 10, Cirbes 13.

40. minut – Jović za +5, 77:72. Cvetković smanjuje. Cvetković je išao na ulaz, ali nije pogodio. Zvezda pred pobedom. Blažić sa linije bacanja rešava pitanje pobednika, 74:79, šest sekundi do kraja. Kaj utakmice – 76:79.
39. minut – Marjanović vraća Zvezdi +4. Šehović je precizan sa linije slobodnih bacanja, 72:74. Novi poeni Marjanovića, 72:76, minut do kraja.
38. minut – Poeni Samardžiskog, 70:72.
37. minut – MZT nije iskoristio poslednja tri napada, Zvezda opet ima kontolu rezultata i igre, 68:72.
36. minut – 15 poena Predraga Samardžiskog, 68:69. Drama u Skoplju. Trojka Jovića, 68:72.
35. minut – Sa četiri vezana poena Jaka Blažić vraća vođstvo Zvezde. Gosti na +3, 69:66.
33. minut – Indolentnom igrom, crveno-beli su ispustili 20 poena razlike. Vodi MZT, poenima Cvetkovića, 64:63.

31. minut – Šehović za minus 3, 58:61. Mitrović končano postiže poena za Zvezdu, 58:63.

30. minut – Trojka Uroša Lučića, samo pet razlike za Zvezdu, 61:56. Samo šest poena za 10 minuta košarkaša Crvene zvezde. Posle 30 minuta, 56:61.
29. minut – Samo četiri poena za Zvezdu za osam minuta igre. Nema rešenja u napadu za Zvezdu. Stajić za samo šest poena minusa MZT-a, 53:59.
27. minut – Jović prekida seriju domaćina, 59:46 za Zvezdu. Cvetković smanjujem na samo osam poena minusa za MZT, 51:59.
26. minut – Dikson ubacuje trojku, 15:2 serija MZT-a.
25. minut – Razigrao se Cvetković, nekadašnji košarkaš Zvezde, njegovih 12 poena, 43:57. Serija MZT 10:2 u trećoj četvrtini.

23. minut – Marjanović postiže prve poene za Zvezdu u nastavku, creno-beli vode 57:41.

22. minut – Prve poene u nastavku je postigao Uroš Lučić, 37:55. Domaćin je bolje otvorio drugo poluvreme, serija 6:0, 41:55.

20. minutU finišu prvog poluvremena, MZT je smanjol vođstvo Zvezde, 50:33. U listu strelaca se upisao i Nikola Rebić. Trojka Viliajmsa uz zvuk sirena, za 55:35 posle prvog poluvremena. Zvezda ide ka novoj, 13. pobedi i ABA ligi.
17. minut – Cirbes i Mitrović za +22, 50:28.
16. minut – Mitrović u kontri koš i faul, silna Zvezda razbija MZT, 46:28.
14. minut – Nezaustavljiv je Majk Cirbes, već je upisao 11 poena.
13. minut – Trojkom Luke Mitrovića, Zvezda je stigla na +11, 35:24. Sigurna igra izabranika Dejana Radonjića.
12. minut – Peti poen Samardžiskog, 21:28. Još jednom Cirbes, za 30:21.

11. minut – Najraspoloženiji u domaćem timu Šehović, koji je postigao osam poena. Raspoložen je i Cirbes, Zvezda vodi 28:19.

10. minut Trojka Nikolovskog, za 17:22, ali Cirbes vraća Zvezdu na solidnu prednost, 24:17. Posle prvih deset minuta, Zvezda vodi 25:17.

9. minut – Prvi poeni Cirbesa, Zvezda ne da sigurnu prednost u Skoplju. Odliča igra pleja Zvezde Markusa Vilijamsa. Oko 5.000 gledalaca je u Skoplju, a među njima i nekoliko stotina "delija" koji bodre svoje ljubimce.
8. minut – Novi poeni Vilijamsa, Zvezda vodi 20:11.
7. minut – Najefikasniji je Vilijams sa sedam poena, 9:18.
5. minut – Pet poena Tejića za plus 7 Zvezde – 6:13. Marjanović pogađa za 15:6.
4. minut – Zvezda sigurna na staru meča.

3. minut – Samaradžinski postiže prvi poen za domaće. Marjanović uza vođstvo Zvezde 7:1

1. minut – Trojka Tejića na starru meča. Dangubić povećava na 5:0.